تبلیغات
خاک - * کارمند ایلامی چه گرد و خاکی کرده ؟؟!!
* توجه !! کاربر گرامی ، خوش آمدید !! مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر مشکلاتی برای دیدن مطالب دارند . لطفا از مرورگرهای جدیدتر استفاده کنید*
خاک

درباره وبلاگ

آسمان آبی وطنم را میخواهم
همان که گرد و غبار نداشت.......

mahdikhajavi_iran@yahoo.com
مدیر وبلاگ : مهدی خواجوی

آخرین موضوع ها

بایگانی (آرشیو)

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ خاک

  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :

* کارمند ایلامی چه گرد و خاکی کرده ؟؟!!

شخصی در ایلام تک و تنها به مبازره با گرد و غبار رفته است !!!

مهدی نظری، کارمند یك بانک توضیح داد: با شدت یافتن گرد و غبار در استان، ابتدا فکر می‌کردم دولت به تنهایی باید این مشکل را حل کند اما بعدها متوجه شدم که رفع این فاجعه زیست محیطی تنها به دست دولت نیست و تک تک افراد جامعه در این زمینه وظیفه دارند؛ علت اصلی گرد و غبار را نبود پوشش گیاهی و جنگلی و بیابان زایی می‌بینم.


وی اظهار کرد: بنده بی هیچ امکاناتی شروع به فعالیت کردم و به کار تهیه، کاشت و نگهداری درختان در مناطق بیابانی دهلران كردم؛ پس از پایان وقت اداری از محل کار در مرکز استان پس از طی100 کیلومتر به نهالستان مهران رفته و در آنجا تک تک درختان را در صندوق عقب و روی صندلی‌های خودرو خود می‌گذارم و سپس با طی 100 کیلومتر دیگر به منطقه بیشه دراز در شهرستان دهلران می‌روم و با کاشت تک تک آنها، به آبیاری مشغول می‌شوم.

نظری با بیان این‌که این کار در فصل کاشت، هر روز انجام می‌شود، افزود: در 2 سال گذشته با تلاش شبانه روزی موفق به کاشت 20 هزار درخت شدم که بالاترین رکورد در کشور محسوب می‌شود؛ در این راه یک دستگاه موتور سیکلت برای نگهبانی خریداری کرده‌ام و یک دستگاه تراکتور نیز جهت آبیاری به صورت استیجاری در اختیار گرفته‌ام.

این فعال زیست محیطی، درختان کاشته شده را از گونه‌های گرمسیری کنار و کهور دانست که برای بیابان زدایی کاربرد دارند و گفت: اخیرا در همین نهالستان به تعداد شهدای استان یعنی 3 هزار شهید استان ایلام، نهال غرس کرده‌ام و نام این بخش از پارگ جنگلی را شهدای ایلام نهاده‌ام.

نظری با اشاره به نظر مساعد استاندار ایلام در این زمینه، خاطر نشان کرد: ایشان به این موضوع در یکی از سخنرانی‌ها اشاره کرده و گفته قهرمان استان کسی است که تک و تنها به مبارزه با پدیده گرد و غبار رفته و با کاشت هزاران اصله درخت به بیابان زدایی پرداخته است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ مردم نیز در طرح بزرگ مشارکت کنند.

جستجوی واژه ها

نویسندگان

خدمات

با کلیک "اهواز" وضع هوای نقاط مختلف ایران را جستجو و رویت نمایید

لینکدونی

Online User