تبلیغات
خاک - * نظری قابل تامل
* توجه !! کاربر گرامی ، خوش آمدید !! مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر مشکلاتی برای دیدن مطالب دارند . لطفا از مرورگرهای جدیدتر استفاده کنید*
خاک

درباره وبلاگ

آسمان آبی وطنم را میخواهم
همان که گرد و غبار نداشت.......

mahdikhajavi_iran@yahoo.com
مدیر وبلاگ : مهدی خواجوی

آخرین موضوع ها

بایگانی (آرشیو)

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ خاک

  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :

* نظری قابل تامل

در یکی از سایتها مطلبی در مورد گرد و خاک میخواندم که نظر یکی  از مخاطبان شجاع ، گویاتر از هر مقاله ای ، بسیار موثر خودنمایی میکرد .
 مردم از بدی وضع موجود به تنگ آمده اند و امواج گرد و غبار ، زندگی ، سلامت و امرار معاش آنها را هدف قرار داده است .

 حق دارند گله کنند چون آینده ای بدتر میبینند و نگران هستند . حتی اگر به اندیشه عده ای ریزگردها را نمیشود مهار کرد ، با مردم که میتوان بود ، برای سلامتیشان که میتوان کاری کرد ، برای درآمدشان ، برای فرزندانشان ........
 

با هم نظر ایشان را بخوانیم :( لینک نظر ارائه شده در پایین مطلب موجود است )

 

سید عبدالمجید زواری

باور کنید گرد و خاک واقعاً کشنده است! نمیدانم مسئول محترمی که زیر کولر و تصفیه هوای خارجی دفتر لوکس خود از غیرکشنده بودن ذرات معلق گرد و غبار خوزستان دم میزند، چه تصوری از آن دارد. خوزستان سرزمینی که در سالهای نه چندان دور آنچنان "آبادان" بود که وصف امکاناتش به قدری برای ساکنان دیگر مناطق غیر باور بود که به کنایه آنها را "لاف زن" می خواندند. . .

تاریخ گذشت و در گذر روزگار، این سرزمین به ناگاه مورد هجمه مردمانی قرار گرفت که سالها در حسرت این "خرم شهر" بودند.

 به هر سو با ایستادگی مردم، دیکتاتور عراق حسرت الحاق خوزستان را به گور برد اما گویی مام وطن فرزند خود را دیگر فراموش کرده بود. پیکر زخمی خوزستان خسته از جنگ هربار مورد بی مهری تازه ای قرار می گرفت. ویرانی های جنگ هنوز پابرجا بود که به قیمت محروم کردن مردم بومی از نوشیدن آب سالم، آب کارون سخاوتمندانه به نقطه ای دیگر منتقل شد.

خوزستانی های نجیب که پیشتر هم غیر از دود و آلودگی، از نفت هم سهمی نگرفته بودند، این بار هم به دلیل دستاویز قرار نگرفتن این موضوع توسط دشمنان انقلاب نوپای ایران، توسعه و آبادانی را به دیگر مناطق هدیه دادند. اما این پایان راه نبود.

 خوزستانی که بر سر ویرانه های جنگ در عطش جرعه ای آب سالم به سر می برد، باز هم پدیده جدیدی را تجربه کرد. گویا مصائب همسایه غربی را پایانی نبود. ....و این بار گرد و خاک. گرمای سوزان و بی آبی کم بود که دست تقدیر این بار خاک را میهمان ریه های مردم صبور خوزستان کرد. "اکسیژن غنی شده با خاک".

 گویی علاوه بر مسئولان، طبیعت هم میانه خوبی با خوزستان نداشت. بدین ترتیب در سایه سکوت مسئولان با هر نفس اجباراً درصدی خاک وارد ریه های خشکیده مردم شد و روح و روان مردم را درگیر خود کرد و کار را به آنجا رساند که در شرایط فعلی به جرات میتوان گفت درصدی از بدن هر خوزستانی را خاک سرزمین های عربی تشکیل داده است.

 به هر سو خوزستان نجیب این بار هم دم نزد و غریبانه درصدد تسکین آلام خود برآمد. اما این داستان تا کی ادامه خواهد داشت. آیا سزاوار است خوزستانی که با منابع غنی خود سهم عظیمی در توسعه کل کشور را به عهده دارد اینچنین مورد بی مهری قرار گیرد. آیا زیبنده است خوزستانی که مردانه در مقابل تجاوز دشمنان انقلاب ایستاد را اینچنین نحیف و رنجور رها کند.

 آیا مردمان این منطقه با ساکنان دیگر مناطق متفاوتند؟ مردم تا کی باید تاوان سوءمدیریت دیگران را بدهند.

 آقای رئیس! گرد و خاک امان مردم را بریده، شیوع انواع بیماری های شناخته شده و ناشناخته در شهر بیداد می کند. آمار بیماری های قلبی، ریوی و چشمی به شدت افزایش پیدا کرده و هزاران مساله ریز و درشت دیگر که به سبب آن زندگی مردم مختل شده است.

 آقای رئیس! شاید اطلاعات نادرست به شما می دهند، لطفا به خوزستان بروید تا از نزدیک شاهد مصائب مردم در مصاف با این پدیده شوم باشید. شاید آنوقت نظرتان عوض شد. ایران فقط تهران نیست

جستجوی واژه ها

نویسندگان

خدمات

با کلیک "اهواز" وضع هوای نقاط مختلف ایران را جستجو و رویت نمایید

لینکدونی

Online User