تبلیغات
خاک - * اثر مخرب ریزگرد ها بر تولید عسل
* توجه !! کاربر گرامی ، خوش آمدید !! مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر مشکلاتی برای دیدن مطالب دارند . لطفا از مرورگرهای جدیدتر استفاده کنید*
خاک

درباره وبلاگ

آسمان آبی وطنم را میخواهم
همان که گرد و غبار نداشت.......

mahdikhajavi_iran@yahoo.com
مدیر وبلاگ : مهدی خواجوی

آخرین موضوع ها

بایگانی (آرشیو)

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ خاک

  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :

* اثر مخرب ریزگرد ها بر تولید عسل

مدیر كل جهاد كشاورزی كردستان گفت: ریزگرد ها اثر مخرب بر روی گرده افشانی و فتوسنتز و هم چنین موجب ایجاد مشكل در جهت یابی زنبور عسل دارد.

    محمد ابراهیم حسن نژاد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: در حال حاضر 128 هزار كندو در استان وجود دارد كه از این تعداد 103 هزار كلنی مدرن و 5 هزار كلنی بومی هستند.

    وی تصریح كرد: 35 هزار كلنی از تعداد مذكور در شهرستان سنندج وجود دارد و این شهرستان از نظر تعداد كلنی و تولید عسل در رتبه اول استان قرار دارد.

    وی ادامه داد: 3 هزار و 400 نفر در استان كردستان در زمینه زنبورداری اشتغال دارند كه از این تعداد 700 نفر به صورت حرفه ای به این كار مشغول هستند.

    مدیر كل جهاد كشاورزی كردستان رتبه استان در تولید عسل در سطح كشور را دوازدهم عنوان كرد و گفت: در سطح استان مجموعا سالانه حدود 700 تن عسل تولید می شود.

    حسن نژاد به اثرات مضر ریزگردها بر روی تولید عسل اشاره كرد و افزود: ریزگرده ها اثر مخرب بر روی گرده افشانی و فتوسنتز و هم چنین موجب ایجاد مشكل در جهت یابی زنبور عسل دارد.

    وی در ادامه افزود: متاسفانه موضوع ریزگردها یك اتفاق ناگواری است كه هنوز كارهای تحقیقاتی در این زمینه كه نتیجه قطعی در بر داشته باشد انجام نشده است.

    وی اظهار داشت: امروزه به حرفه زنبورداری به عنوان یك صنعت كشاورزی و اشتغالزا نگاه می شود و در صورت توجه بیشتر به افزایش تولید، نگهداری، بسته بندی و صادرات عسل می توان درآمد مناسبی از این محصول با ارزش، ایجاد و این اقتصاد را به منبع درآمدزایی برای روستائیان تبدیل كرد.

روزنامه كیهان، شماره 19957

جستجوی واژه ها

نویسندگان

خدمات

با کلیک "اهواز" وضع هوای نقاط مختلف ایران را جستجو و رویت نمایید

لینکدونی

Online User