تبلیغات
خاک - * تهران ، تب 40 درجه و ریزگردها
* توجه !! کاربر گرامی ، خوش آمدید !! مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر مشکلاتی برای دیدن مطالب دارند . لطفا از مرورگرهای جدیدتر استفاده کنید*
خاک

درباره وبلاگ

آسمان آبی وطنم را میخواهم
همان که گرد و غبار نداشت.......

mahdikhajavi_iran@yahoo.com
مدیر وبلاگ : مهدی خواجوی

آخرین موضوع ها

بایگانی (آرشیو)

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ خاک

  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :

* تهران ، تب 40 درجه و ریزگردها

آفتاب: با ورود ریزگردها به آسمان تهران، آلودگی هوا به مرز هشدار رسید. پیش‌بینی می‌شود دمای هوای تهران در روزهای آینده از ۴۰ درجه نیز بالاتر برود. از بیماران قلبی، ریوی و کودکان خواسته شده در فضای باز فعالیت نکنند.

عبدالرضا امیدوار، مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی روز پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه به خبرگزاری مهر گفته است آسمان تهران طی امروز و فردا صاف در پاره ای نقاط با گرد و خاک همراه است و دمای هوای تهران در گرمترین ساعت به ۳۹ درجه خواهد رسید. دمای تهران در روز چهارشنبه ۴۰ درجه گزارش شده بود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی همچنین پیش‌بینی کرده است گرم شدن هوا در اغلب مناطق ایران تا سه روز آینده ادامه یابد.

به گفته امیدوار با توجه به استمرار و افزایش سرعت وزش باد در عراق طی سه روز آینده آسمان استان‌های جنوب غربی ایران با گرد و خاک همراه بوده و دید افقی نیز کاهش می‌یابد.

در همین زمینه محمدرضا محمودی معاون عمرانی استانداری تهران روز چهارشنبه ۲۱ تیر گفته بود "با افزایش گرد وغبار، هوای تهران به مرز هشدار رسیده است اما هنوز به مرحله اضطرار نرسیده است".

معاون عمرانی استانداری تهران با درخواست از بیماران قلبی، ریوی و کودکان برای عدم فعالیت در فضای باز، ادامه داده بود: «با شرایط موجود در صورت نیاز تهران تعطیل می‌شود.»

ریزگردها بالاخره به آسمان تهران رسیدند

روزنامه اعتماد در شماره روز پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه در همین زمینه نوشته است: «پس از سه روز هشدار، چهارشنبه ریزگردها به آسمان تهران رسیدند. آن‌ها كماكان در آسمان ایران و ریه‌های ایرانی‌‌ها جا خوش كرده‌اند و می‌‌روند تا به پدیده‌‌ای عادی در آسمان شهرها تبدیل شوند.»

هوای تهران در حالی در شرایط ناسالم قرار دارد که به گزارش روزنامه اعتماد، هشدار مسئولان شهرداری و مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران درباره این هوای ناسالم موجب "مشاجره رسانه‌‌ای" بین مدیران سازمان محیط ‌زیست و مدیران شهرداری تهران شده است.

در این رابطه رییس سازمان محیط ‌زیست و مدیران شهرداری یک‌دیگر را به "فراموش کردن وظایف خود در قبال آلودگی هوا" و "نداشتن دانش" متهم می‌کنند.

استان‌های جنوبی، غربی و جنوب غربی ایران مدت‌ها است که با مشکل گرد و غبار و انتشار ریزگردها روبه‌رو هستند. در سال‌های اخیر وجود ریزگردها به‌ویژه در استان خوزستان و ایلام مشکلات جدی پدید آورده است.

جستجوی واژه ها

نویسندگان

خدمات

با کلیک "اهواز" وضع هوای نقاط مختلف ایران را جستجو و رویت نمایید

لینکدونی

Online User