تبلیغات
خاک - * هشدار وزارت بهداشت
* توجه !! کاربر گرامی ، خوش آمدید !! مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر مشکلاتی برای دیدن مطالب دارند . لطفا از مرورگرهای جدیدتر استفاده کنید*
خاک

درباره وبلاگ

آسمان آبی وطنم را میخواهم
همان که گرد و غبار نداشت.......

mahdikhajavi_iran@yahoo.com
مدیر وبلاگ : مهدی خواجوی

آخرین موضوع ها

بایگانی (آرشیو)

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ خاک

  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :

* هشدار وزارت بهداشت

هشدار وزارت بهداشت در مورد اثرات سوء گرد و غبار

وزارت بهداشت با توجه به تاثیرات سوء گرد و غبار بر سلامت افراد به ویژه افراد آسیب ‌پذیر مانند نوزادان، کودکان و نوجوانان، سالخوردگان، افراد مبتلا به بیماریهای تنفسی و بیماران قلبی، اقدامات احتیاطی پیشگیرانه را در زمان بروز پدیده گرد و غبار تشریح کرده است.

این روزها نگرانی درباره وضعیت غبار‌آلود هوا در برخی نقاط کشور به دغدغه‌هایی که همواره در مورد آلودگی هوا در کلان‌شهرهای ایران وجود دارد اضافه شده است.

آخرین پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور حاکی از آن است که بر‌اساس نقشه‌های پیش‌یابی هوا، به دلیل ایجاد هسته‌های گرد ‌و ‌خاک بر روی عراق، در روز‌های سه‌شنبه تا جمعه در برخی نقاط استان‌های واقع در غرب و جنوب‌غرب کشور پدیده گرد‌و‌غبار با غلظت کم پیش‌بینی می‌شود.

اما در چنین شرایطی برای حفظ سلامت خود چه می‌توان کرد؟ با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت می‌توان به این سوال پاسخ داد. وزارت بهداشت با توجه به تاثیرات سوء گرد و غبار بر سلامت افراد به ویژه افراد آسیب ‌پذیر مانند نوزادان، کودکان و نوجوانان، سالخوردگان، افراد مبتلا به بیماریهای تنفسی و بیماران قلبی، اقدامات احتیاطی پیشگیرانه را در زمان بروز پدیده گرد و غبار تشریح کرده است.

در این اطلاعیه به هموطنان توصیه شده که در هنگام بروز پدیده گرد و غبار از فعالیت در خارج از منزل اجتناب کرده و در صورت الزام به فعالیت در هوای آزاد، زمان آن را به حداقل ممکن کاهش دهند. از ورزش سنگین به ویژه در صورتی که دارای مشکلات تنفسی و آسم هستند، خودداری کرده و در منازل خود بمانند و درها و پنجره‌ها را بسته نگاه دارند.

همچنین به افرادی که دارای بیماری آسم یا نشانه‌هایی مانند کوتاهی تنفس، سرفه، خس‌خس کردن  و درد قفسه سینه هستند، توصیه شده که برنامه درمانی خود را دنبال کنند و در صورتی که نشانه‌ها و علایم برطرف نشد، با پزشک خود مشورت کنند.

وزارت بهداشت در این اطلاعیه همچنین به تشریح چگونگی رعایت ایمنی در شرایط بروز پدیده گرد و غبار در هنگام رانندگی پرداخته و با بیان اینکه در زمان بروز پدیده گرد و غبار، میزان دید به سرعت کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرده است: اگر هموطنان در چنین شرایطی در جاده هستند، آهسته ‌تر رانندگی کنند و در صورت لزوم با توجه کامل به علایم راهنمایی و رانندگی تا برطرف شدن شرایط حاد، اتومبیل خود را در نقطه امنی متوقف نمایند و اگر اتومبیل دارای سیستم تهویه مطبوع است آن را در وضعیت چرخش مجدد هوا قرار داده تا گرد و غبار ورودی به اتومبیل کاهش یابد.

برای جلوگیری از آلودگی مواد غذایی و آشامیدنی، به هموطنان توصیه شده است از پوشش مناسب برای مواد غذایی آماده مصرف استفاده کنند و مواد غذایی را قبل از نگهداری در یخچال از ذرات گرد و غبار بزدایند و همچنین برای کاهش تماس با گرد و غبار در محیط زندگی، انجام نظافت روزانه را در نظر داشته باشند.

جستجوی واژه ها

نویسندگان

خدمات

با کلیک "اهواز" وضع هوای نقاط مختلف ایران را جستجو و رویت نمایید

لینکدونی

Online User