تبلیغات
خاک - * نماینده اهواز در مجلس...
* توجه !! کاربر گرامی ، خوش آمدید !! مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر مشکلاتی برای دیدن مطالب دارند . لطفا از مرورگرهای جدیدتر استفاده کنید*
خاک

درباره وبلاگ

آسمان آبی وطنم را میخواهم
همان که گرد و غبار نداشت.......

mahdikhajavi_iran@yahoo.com
مدیر وبلاگ : مهدی خواجوی

آخرین موضوع ها

بایگانی (آرشیو)

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ خاک

  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :

* نماینده اهواز در مجلس...


گردو غبار خوزستان احمدی نژاد را به مجلس می برد‬


نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی شرایط حاکم بر خوزستان را به لحاظ وجود گرد و خاک غلیظ و کم آبی، بحرانی توصیف کرده و از رییس مجلس خواست کمیته 10 نفره ای از نمایندگان را عازم این منطقه کند.

شکر خدا موسوی در گفت گو با خبرنگار زندگی با اشاره به هجوم گاه و بیگاه گرد و خاک با غلظت بالا به خوزستان، و جیره بندی آب در بسیاری از مناطق این استان، آن هم در فصل تابستان، خواستار اعزام کمیته ویزه مجلس به این مناطق شده و گفت: همین هفته گذشته گرد و خاک بالاترین غلظت ممکن خوزستان را در نوردید و بار دیگر ما را با بحرانی تازه تر روبرو کرد.
وی با انتقاد از بی توجهی دولت به وضعیت استانهای درگیر با گرد و خاک، گفت: دولت هیچ کاری برای رفع این معضل انجام نداده است و اگر مسئولی ادعا کند که کاری را در راستای حل مشکل انجام داده است، در واقع فریبکاری کرده  و دروغ گفته است.


این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که امید ما از دولت قطع شده است، گفت: بر همین اساس پیشنهاد می کنم رییس مجلس کمیته ویژه 10 نفره ای را برای بررسی شرایط بحرانی خوزستان اعزام کند تا این کمیته، گزارش منصفانه ای را از شرایط حاکم بر زندگی این مردم تهیه کند.


وی با بیان این که از زمان آغاز به كار مجلس نهم تاكنون هیچ‌گونه گزارشی از سوی وزارت امور خارجه در زمینه اقدامات انجام شده در عراق برای مهار ریزگردها به مجمع نمایندگان خوزستان ارائه نشده است، گفت: علاوه بر این در عرصه داخلی هم کار خاصی انجام نگرفته و مردم ما در هوایی آلوده نفس می کشند.


به گفته موسوی و بر اساس اظهارات رییس سازمان حفاظت از محیط زیست اكنون 22 استان كشور با این پدیده مواجه هستند اما کار خاصی هم برای مهار این موضوع انجام نشده است.

موسوی با بیان این که حل معضل گرد و غبار نیازمند یك عزم ملی است و یك وزارتخانه و یا یك سازمان به تنهایی نمی‌تواند این مشكل را حل كند، گفت: البته اراده خاصی هم در هیچکدام از نهادها در این راستا وجود ندارد و باید نظارت دقیق تری از سوی مجلس برای وادار کردن دولت به انجام کارهای اساسی برای مبارزه با ریز گردها انجام گیرد.


نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اگر دولت کاری خاص و اقدامی فوری برای حل بحران خوزستان انجام ندهد، هم رییس سازمان زیست و برخی از وزرا را و هم رییس جمهور را به مجلس احضار خواهیم کرد و در این باره با هیچ کس تعارف نداریم.


موسوی ضمن آن که شرایط خوزستان را به لحاظ وجود ریزگردها و بی آبی در اکثر مناطق بحرانی توصیف کرد، ادامه داد: با توجه به اینكه معضل ریزگردها مشكلات بسیاری برای سلامت مردم در استان‌هایی مانند خوزستان ایجاد می‌كند و مشكلات و بیماری‌های تنفسی در این استان‌ها را افزایش می‌دهد لازم است سرانه درمانی در این استان‌ها افزایش یابد و بیمارستان‌ها در این استان‌ها مجهز شوند.


وی افزود: این توصیه در حالی رخ می دهد که حتی امکانات بهداشتی لازم هم در اختیار مردم نیست و هیچ خدمات بهداشتی و سلامتی خاصی همانند توزیع شیر و لبنیات و ... انجام نمی گیرد.


وی ادامه داد: علاوه بر این در فصل گرم تابستان، آب در بسیاری از مناطق اهواز جیره بندی شده است و مردم از این بابت نیز مشکلاتی را دارند.


وی با بیان این که باید به این مشکلات، بحران بیکاری در خوزستان را هم اضافه کرد، گفت: استان خوزستان در کنار منابع عظیم نفتی، در رده محروم ترین استانها قرار دارد و بیکاری در آن بیداد می کند.


این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان سخنانش با بیان این که پس از پایان تعطیلی مجلس موضوع دعوت از رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از سوی هیات رئیسه مجلس را پیگیری می کنیم، گفت: متاسفانه امید ما از دولت قطع شده و می دانیم اگر شرایط به همین نحو پیش برود دولت هیچ کاری را برای خوزستان و دیگر استانهای درگیر با مشکلاتی همچون ریزگرد و بیکاری و ... انجام نخواهد داد.

بر همین اساس لازم است تا همه ابزارهای نظارتی مجلس را به کار گیریم تا شاید گشایشی در کار مردم محروم این مناطق حاصل شود.
 

جستجوی واژه ها

نویسندگان

خدمات

با کلیک "اهواز" وضع هوای نقاط مختلف ایران را جستجو و رویت نمایید

لینکدونی

Online User