تبلیغات
خاک - * بیانیه نمایندگان ملت
* توجه !! کاربر گرامی ، خوش آمدید !! مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر مشکلاتی برای دیدن مطالب دارند . لطفا از مرورگرهای جدیدتر استفاده کنید*
خاک

درباره وبلاگ

آسمان آبی وطنم را میخواهم
همان که گرد و غبار نداشت.......

mahdikhajavi_iran@yahoo.com
مدیر وبلاگ : مهدی خواجوی

آخرین موضوع ها

بایگانی (آرشیو)

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ خاک

  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :

* بیانیه نمایندگان ملت

ایلنا: ۱۵۰ تن از نمایندگان با امضای بیانیه‌ای خواستار انجام اقدامات مناسب دولت در برخورد با ریزگرد‌ها شدند.

به گزاراش خبرنگار ایلنا، این بیانیه که توسط دهقان، عضو هیات رییسه مجلس، قرائت شد به شرح زیر است:

«چند سالی است که پدیده نامیمون و خانمان‌سوز به نام ریزگرد‌ها، جغرافیای ایران را در نوردیده و موجب خسارت‌های فراوان انسانی، اقتصادی و زیست محیطی شده است.

در حال حاضر ۲۳ استان کشور تحت تاثیر پدیده گرد و غبار بوده و سلامت جمعیت کثیری از مردم به طور جدی در معرض خطر واقع شده است. در سال‌های گذشته مساله ریزگرد‌ها شرایطی ناسالم برای اکثر استان‌های کشور به وجود آورده به طوری که در خیلی از موارد غلظت آلاینده‌ها و آلودگی هوا به بیش از حد مجاز رسیده و نگرانی زیادی را در جامعه به وجود آورده و دولت را مجبور به تعطیلی رسمی کرده است.

آسیب‌ها و زیان‌های بالایی که هجوم ریزگرد‌ها به لحاظ انسانی، اقتصادی و زیست محیطی در مناطق مختلف کشور طی سال‌های گذشته وارد کرده بر کسی پوشیده نیست و علی‌رغم اینکه مهار و مقابله با ریزگرد‌ها به یکی از مطالبات به‌حق مردم به ویژه استان‌های غربی، مرکزی و جنوبی تبدیل شده ولی متاسفانه مورد بی‌توجهی برخی دولتمردان واقع شده است و اراده جدی برای مهار این پدیده در کشور ایجاد نشده است.

ما نمایندگان ملت بر اساس سوگندی که یاد کرده‌ایم وظیفه خود می‌دانیم از حقوق ملت و مطالبات آنان دفاع و از مسئولین ذیربط می‌خواهیم به جای توصیه‌ها و توجیه‌های همیشگی، اقدامات اساسی و ریشه‌ای به عمل آورند و مردمان ۲۳ استان کشور را از نگرانی و دغدغه سلامتشان نشان دهند.»

کد خبر : 279230  


جستجوی واژه ها

نویسندگان

خدمات

با کلیک "اهواز" وضع هوای نقاط مختلف ایران را جستجو و رویت نمایید

لینکدونی

Online User