تبلیغات
خاک - * مدیریت بسیار ضعیف .....
* توجه !! کاربر گرامی ، خوش آمدید !! مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اکسپلورر مشکلاتی برای دیدن مطالب دارند . لطفا از مرورگرهای جدیدتر استفاده کنید*
خاک

درباره وبلاگ

آسمان آبی وطنم را میخواهم
همان که گرد و غبار نداشت.......

mahdikhajavi_iran@yahoo.com
مدیر وبلاگ : مهدی خواجوی

آخرین موضوع ها

بایگانی (آرشیو)

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ خاک

  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدید :

* مدیریت بسیار ضعیف .....

برگرفته از  دز تامیز  همراه با درج لینک در زیر مطلب

مدیریت بسیار ضعیف در هنگام وقوع گردو غبار!


باد و خاك ، گرد و غبار و حالا هم ریز گردها کلماتی هستند که جز ادبیات روزانه مردم شهر من یعنی دزفول و استانم خوزستان است. مردم شهر من که روزی سنبل مقاومت بودند و زیر موشکباران دشمن قد خم نکردند و خم به ابرو نیاوردند تا آن سالهای پرخطر را به اکنون رسانده اند.مردمی که هیچ توقعی نداشته و ندارند اما آیا "حق" گرفتنی نیست؟ عزیزان صحبت در مورد به وجود آمدن ریزگرد نیست چون بوجود آمدن آن در خارج از کشور است و مسئولان دولتی اعلام کرده اند به دنبال حل این مشکل هستند - و انشالله که هستند تامبادا این میهمان ناخوانده روزی به پایتخت و پایتخت نشینان برسد-و ما راه حل آن را نیک می دانیم و امیدوار به فضل پروردگار تا مشکل بصورت اساسی حل شود.

اما آنچه نگارنده را وادار به تحریراین مطالب نموده است چند نکته است که بد جوری لج آدم را در می آورد: *همانطور که ذکر شد پدیده گرد و خاك از دیرباز مطرح بوده ولی هیچگاه به شدت این سالهای اخیر رخ نداده است و چند سالی است که زمستان و تابستان نمی شناسد و بصورت هفتگی شاهد وقوع آن هستیم ولی نکته اینجاست که هنوز مسئولین محترم شهری و استانی نحوه مدیریت و برخورد با این بحران را نمیدانند. شاید هم میدانند و انجام نمیدهند، و آن این که اولین مطلب هنگام وقوع این پدیده اطلاع رسانی است. بله اطلاع رسانی و به همین راحتی... اینکه تعطیلی روز بعد، از شب قبل به اطلاع عموم مردم برسد ،نه اینکه ساعت هشت و نیم صبح وقتی همه به محل کار مراجعت نموده و ارباب رجوع نیز پشت در اتاق ها صف کشیده اند و یا در بانکها منتظر قرائت شماره خود از سیستم میباشند آنگاه خبر تعطیلی به گوش ارباب رجوع و کارمند برسد و مردمی که ضرر اول خود را درهنگام خروج از منزل در این هوای بد کرده اند و ضرردوم را زمانی که کار اداری خود را نافرجام دیده و ناگزیر باید به منزل مراجعت نمایند.

اصلاً مگر این تعطیلی ها بدین خاطر نیست تا ازهمان اول مردم از خانه بیرون نروند وآلودگی 35 برابر بیشتر از حد مجاز را به ریه خود فرو نبرند؟؟؟ یا وقتی پس از اعلام خبر دیرهنگام تعطیلی آن دانشجویی که اینگونه خبر را دریافت میکند که :" برگزاری امتحانات منوط به تصمیم دانشگاه مربوطه و مدارس به عهده اداره آموزش و پرورش آن شهرستان محترم میباشد" چه باید بکند؟ آیا باید به محل امتحان که دست بر قضا در شهر مجاور با یک ساعت مسیر است برود یا با تلفن هایی که مرتب اشغال است پیگیر وضعیت خود باشد؟ استرس امتحان بجای خود، و یا با مراجعت به محل امتحان با تعطیلی دانشگاه مواجه شود و یا امتحان خود را با موفقیت تمام به پایان برساند که در آن صورت نیز آلودگی بیش از 35 مرتبه بالاتر از حد مجاز را نوش جان کرده است!!!جالب اینجاست که فردای آن روز با همان درصد آلودگی و چه بسا بیشتر از روز قبل ،خبری از تعطیلی نباشد . بدتر از آن اینکه بازهم اطلاع رسانی صورت نگرفته و اطلاعی از فرمانداری آن شهر و یا تلویزیون استان نباشد تا کارمندان و مردم را از سردرگمی نجات دهد! آیا سلامتی مردم تنها در روز قبل موردی با اهمیت تلقی می شده و امروز ؟!

 

ارسال شده توسط یک شهروند دزفولی

جستجوی واژه ها

نویسندگان

خدمات

با کلیک "اهواز" وضع هوای نقاط مختلف ایران را جستجو و رویت نمایید

لینکدونی

Online User